SANDSPIEL: Intenzivní seberozvoj pomocí hry s pískem

Chcete si vyzkoušet metodu, která vás povede přímo a rychle k vašemu nitru?

Ať už je to problém, vaše současná situace nebo plány do budoucna – na všechny se můžete podívat také skrze metody objevující vaše skryté, nevědomé emoce, myšlenky a pocity – neverbální metody.
Jednou z nich je i Sandspiel, nebo-li hra s pískem.

Tato metoda, vycházející z psychologie švýcarského psychologa C.G. Junga a rozpracovaná Dorou Kalf, využívá mechanismu, kdy se naše duševní obsahy přenáší na scény, které pomocí 3D figurek stavíme na zadané téma. V procesu se objevují silné vnitřní prožitky a obsahy, které si někdy nejsme schopni racionálně, běžným způsobem uvědomit.
Vše pak můžeme nejen silně, nově emočně prožít, což samo o sobě působí úzdravným způsobem, ale hlavně pochopit.
Uvědomění a pochopení všech skrytých pocitů, emocí a myšlenek je hlavním cílem a podle hlubinných psychologických teorií vede ke spokojenějšímu životu.

Podle neurologických výzkumů poslední doby se zdá, že verbální, racionální způsob nazírání světa kolem nás je jen jednou z možností. Mnohem efektivnější se v mnoha směrech zdají být právě neverbální způsoby, které pracují s obsahy uloženými v pravé hemisféře a limbickém systému.

KDY VYUŽÍT SANDSPIEL

Sandspiel je velmi příjemným způsobem, jak se hravě a přitom velmi efektivně přiblížit k někdy velmi závažným osobním tématům.
Využíváme ho například v terapii a zpracovávat tak můžeme témata z oblastí osobnostních krizí a rozvoje, partnerských a manželských krizí, úmrtí či závažných onemocnění či jiných osobních problémů. Velmi dobře nám dokáže ukázat propojení s tím, co nyní ve vašem životě „nefunguje“ s tím, co jste například prožívali dříve nebo v dětství. Pochopením těchto souvislostí se často mnoho z témat a problémů výrazně a jednou pro vždy vyřeší.

Neverbální metody jako je Sandspiel lze ale také efektivně využívat v koučinku, práci s cíli, budoucností. Poznáním skutečných přání, ale často i bloků, které nás někdy brzdí před dosažením toho, co bychom chtěli, se skutečnému cíli můžeme přiblížit až zázračně rychle.

Pokud vás Sandspiel zaujal, ráda vás budu při vaší hře provázet 🙂

Dotaz na kurz